LOGO-MASTERS
LOGO-ORBIKOL

Od 1990 roku ogólnopolski klasyk, na którym spotykają się kolarze w Gminie Pleśna. Dyrektorem sportowym projektu jest komandor Adam Kałużny.  Ta impreza kolarska, skupiająca zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, odbywa się rokrocznie w każdą ostatnią niedzielę sierpnia i obejmuje dwie konkurencje kolarskie:

Puchar Słona Góra – to jazda indywidualna na czas pod wzniesienie „Słona Góra” na granicy miejscowości Łowczówek i Woźniczna. Start przy skrzyżowaniu obok ośrodka „Relax” w Łowczówku. Trasa na odcinku niespełna 2km z przewyższeniem 140m. Klasyfikacja końcowa zawodników uwzględnia kategorie wiekowe od M30 do M80.

Maraton Masters Ziemi Tarnowskiej – to wyścig kolarski na trasie: Pleśna Urząd Gminy – Rychwałd „Krzyżówki” – Lubinka – Szczepanowice – Rzuchowa – Pleśna Urząd Gminy. Zawody najczęściej obejmują pięć okrążeń z ustalonymi premiami lotną i górską. Kolarze podczas jednej pętli pokonują ok. 19km.

Rywalizacja oceniana przez komisję sędziowską przebiega w kategoriach wiekowych co pięć lat  (18 – 88 ). Uczestnicy zdobywają punkty do klasyfikacji szosowych wyścigów górskich Mistrza Polskiego Związku Kolarskiego. Impreza ma na celu popularyzację  challange’u cyklosportu oraz zdrowego stylu życia.

Wyścigów współorganizują:

Karpacki Klub Cyklosportu i Cykloturystyki „ORBIKOL”

Komisja Masters Polski Związek Kolarski 

Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna

Mapa - PUCHAR SŁONA GÓRA
Profil - PUCHAR SŁONA GÓRA
Puchar Słona Góra
Puchar Słona Góra
Puchar Słona Góra
Puchar Słona Góra
Puchar Słona Góra
Puchar Słona Góra
Puchar Słona Góra
Puchar Słona Góra