Gminny Chór CANTANDO powstał w październiku 2017 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest Dorota Przęczek. CANTANDO to chór mieszany, międzypokoleniowy, w skład którego wchodzą 22 osoby.

Debiut artystyczny chóru miał miejsce w Centrum Kultury w Pleśnej podczas Wieczoru Bożonarodzeniowej Poezji i Pieśni, dnia 7 stycznia 2018r. Chórzyści, wspólnie z teatrem „Wpoprzek” zaprezentowali okolicznościowy program słowno - muzyczny. Na kolejne wystąpienia chór nie musieliśmy czekać zbyt długo. Jeszcze w tym samym miesiącu, w programie Popołudnia z Kolędą w Pleśnej uwzględniony został wokalny koncert kolęd. Chór uatrakcyjniał także sztandarowe wydarzenia gminne, jak chociażby Święto Owoców i Produktów Pszczelich czy dożynki gminne.

W repertuarze chóru znajdują się utwory rozrywkowe, patriotyczne, sakralne. Obecnie chórzyści przygotowują się do udziału w konkursach i festiwalach patriotycznych oraz sakralnych. W ramach integracji środowisk i obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przedstawili koncert pieśni patriotycznych i religijnych dla Polonii niemieckiej w Hamburgu. Końcem wiosny 2019 roku chórzyści zaprezentowali się w Niemczech, podczas międzynarodowego festiwalu „Kultura bez Granic” w zaprzyjaźnionym mieście Rödermark. Pod koniec tego samego roku chór dał koncert bożonarodzeniowy w Katedrze Lwowskiej.

„Cantando” angażuje się także w mniejsze formy artystyczne, prezentując się konkursach wokalnych i miejscowych wydarzeniach. Chór z Pleśnej uświetnił swoim śpiewem obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2019r. w Hali Sportowej w Koszycach Wielkich. W styczniu 2020 roku w Kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie chórzyści śpiewali podczas mszy świętej. Po nabożeństwie odbył się w świątyni koncert kolęd i pastorałek z ich udziałem.

Chór „Cantando” otwarty jest na współpracę z innymi grupami działającymi w gminie Pleśna. W ostatnich latach występował wspólnie z grupą kolędniczą „Pleśnioki” i teatrem „Wpoprzek”.

Wieczór kolęd w Pleśnej
Wieczór kolęd w Pleśnej
Finał WOŚP 2018
Święto Owoców 2018
Święto Owoców 2018
Święto Owoców 2018
Dożynki Gminy Pleśna 2018
Finał WOŚP 2019
Rödermark 2019
Rödermark 2019
Rödermark 2019
Rödermark 2019