Spacer do buka z Dąbrówki Szczepanowskiej. Było wesoło i rekreacyjnie.

W słoneczną niedzielę, 21 maja Centrum Kultury w Pleśnej zorganizowało rekreacyjny spacer uwzględniający na trasie rekordowego, osławionego już buka w Dąbrówce Szczepanowskiej. W wycieczce wzięło udział 47 uczestników, w tym licznie młodzież i dzieci.

O godz. 15.00 grupa wyruszyła spod leśniczówki w Lubince w stronę granicy z Dąbrówką Szczepanowską. Tam, po wejściu do lasu, udali się w dół, w stronę potoku. Przy jednym z wąwozów rośnie najwyższe zmierzone drzewo liściaste w Polsce - buk z Dąbrówki Szczepanowskiej. Powrót do stanicy rowerowej w Lubince zorganizowany został przez tzw. "Zsypie" i popularną drogę spacerową przez las w kierunku leśniczówki.

Po spacerze, który liczył około 6,5 km, grupa spotkała się przy grillu przygotowanym przez Centrum Kultury w Pleśnej. Na koniec dla dzieci i dorosłych przygotowany został quiz tematycznie związany z wycieczką. Najlepsi w swojej kategorii wiekowej otrzymali nagrody rzeczowe.

Centrum Kultury w Pleśnej dziękuje uczestnikom za wspólny spacer i zaprasza na podobne przedsięwzięcia w przyszłości. Centrum Kultury w Pleśnej składa podziękowania dla OSP Lubinka za pomoc przy organizacji grilla.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki
(fot. S. Smoleń, J. Kuczera - Stankowska)