Rywalizacja przedszkolaków w ramach Sportowego Dnia Dziecka

W czwartek, 9 czerwca 2022 roku w hali sportowej w Pleśnej zorganizowany został Sportowy Dzień Dziecka. Impreza adresowana była do dzieci przedszkolnych.

Organizatorzy nie kryją satysfakcji z faktu, że w zawodach wzięły udział wszystkie placówki przedszkolne z terenu gminy Pleśna. Rywalizowały przedszkolaki z Pleśnej, Lichwina, Rychwałdu, Szczepanowic, Świebodzina, Rzuchowej oraz Janowic, gdzie funkcjonują dwa ośrodki przedszkolne.

Przygotowane gry i zabawy opierały się na współpracy startujących oraz szybkości i staranności wykonywanych zadań. Wszystkie konkurencje miały charakter sportowy.

Ostatecznie reprezentanci wszystkich placówek przedszkolnych zajęli równorzędne, pierwsze miejsca. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla poszczególnych przedszkoli wręczali wójt Józef Knapik, dyrektor szkoły Agnieszka Stasik i koordynator zawodów Krzysztof Sorys. Zwieńczeniem zawodów było wykonanie pamiątkowego, grupowego zdjęcia.

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Pleśnej. Instytucją wspierającą, a zarazem fundatorem nagród i pucharów dla grup przedszkolnych było Centrum Kultury w Pleśnej. Za przygotowanie programu gier i zabaw sportowych odpowiadał nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Sorys.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy
(fot. S. Smoleń)