Orszak Trzech Króli w Pleśnej to już tradycja.

To już dziesiąty rok z jedną przerwą, odkąd na placu przy Urzędzie Gminy Pleśna gromadzą się mieszkańcy, by wspólnie z monarchami udać się w uroczystym orszaku do miejscowego kościoła parafialnego. Orszak Trzech Króli w gminie Pleśna stał się już tradycją, zapoczątkowaną w 2013 roku.

Tegoroczny orszak nie odbiegał programem od poprzednich. O godz. 11.00 w centrum Pleśnej przedstawiona została krótka scenka biblijna nawiązująca do spotkania mędrców ze Wschodu z Herodem. Krótkie przedstawienie poprzedzone zostało odczytaniem słów z Pisma Świętego przez postać proroka. Po części artystycznej uformował się orszak na czele z gwiazdą. Chórzystki z chóru parafialnego inicjowały śpiew kolejnych kolęd. W asyście druhów z Pleśnej orszak bezpiecznie dotarł na plac kościoła parafialnego, gdzie podążających na nabożeństwo powitał i pobłogosławił proboszcz parafii, ks. Krzysztof Franczyk. Zanim rozpoczęła się liturgia mszy świętej, wierni obejrzeli krótką scenę biblijną, w której monarchowie ze wschodu kłaniają się i składają dary Dzieciątku Jezus.

Obsada przedstawienia:
Trzej Królowie:Władysław Solak, Marcin Warchoł i Marek Przebięda,
Król Herod: Wacław Stasik,
Straż przyboczna Heroda: Szymon Łącki i Michał Jarząb,
Prorok: Jacek Włodek,
Gwiazdor: Michał Kubicz,
Najświętsza Rodzina: Magdalena i Tomasz Budzik,
Aniołowie: Joanna i Adam Budzik.

Orszak Trzech Króli w Gminie Pleśna zrodził się z propozycji Rady Parafialnej Parafii Pleśna, która do dzisiaj pozostaje główny organizatorem tego wydarzenia, przy ścisłej i nieprzerwanej współpracy Centrum Kultury i chórem parafialnym w Pleśnej. Corocznie pochód zabezpieczają druhowie z pleśnieńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział oraz świadectwo zarówno wiary, jak i chęci podtrzymywania tradycji.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. S. Smoleń, M. Hajduga)