II Koncert Świąteczno - Noworoczny z akcentami z gminy Pleśna

Dnia 30 grudnia 2020 roku Tarnowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej „Via Musica” zorganizowało II Koncert Świąteczno – Noworoczny, który z uwagi na obowiązujące obostrzenia, transmitowany był przez lokalne media bez udziału publiczności.

Podczas koncertu nie zabrakło akcentów z gminy Pleśna. Głównym organizatorem wydarzenia jest prezes Stowarzyszenia, a zarazem mieszkaniec gminy Stanisław Sorys, który zaprezentował się podczas imprezy także od strony wokalnej. Wśród zapraszających na to wyjątkowe spotkanie z muzyką klasyczną był także wójt Józef Knapik, gdyż gmina Pleśna miała swój wkład w organizację tego przedsięwzięcia zarówno teraz, jak i w poprzednim roku. Warto w tym miejscu wspomnieć o Centrum Kultury jako pomysłodawcy i wykonawcy scenografii.

Wśród mieszkańców gminy Pleśna, poza wspomnianym wyżej marszałkiem Sorysem, na scenie zaprezentował się także solista Wiktor Patyk – laureat II Tarnowskiego Konkursu Wokalnego. Ponadto zobaczyliśmy popis taneczny pary Zuzanna Kocik i Przemysław Suda. Prowadzącym wydarzenie był Ryszard Stankowski.

Kolejnym bliskim nam akcentem wydarzenia było wręczenie nagród dla wybranych stowarzyszeń i fundacji. Wśród wyróżnionych znalazł się CARITAS, działający przy Parafii WNMP w Pleśnej. Nagrodę za szczególne zaangażowanie w obszarze wsparcia osób niesamodzielnych i potrzebujących w imieniu CARITAS odebrała Anna Wadas.

Kilka słów o samych wykonawcach. W koncercie udział wzięli: Ewelina Szybilska, Alicja Płonka, Jacek Ozimkowski, Łukasz Gaj, Stanisław Sorys oraz laureaci II Tarnowskiego Konkursu Wokalnego: Zofia Bandyk, Wiktor Patyk, Emilia Juras, Natalia Czuba i Julia Dziuban. Solistom towarzyszyła znakomita orkiestra „Arte Symfoniko”, pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Koncert uświetnił także pokaz umiejętności tanecznych członków Stowarzyszenia Tanecznego KLASA Tarnów pod kierownictwem Stanisława Bergera. Za opracowanie dźwiękowe i oświetleniowe imprezy odpowiadała agencja koncertowa „Jolmax” z Tarnowa. Wśród partnerów medialnych, transmitujących to wydarzenie byli: telewizje STARnowa.tv i Gorlice.tv oraz RDN Małopolska.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego, budżetu miasta Tarnowa, miasta Gorlice, gminy Ciężkowice i gminy Pleśna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia
(fot. P. Topolski, S. Smoleń, J. Knapik)

Zobacz pełne nagranie koncertu na stronie telewizji STARnowa.tv.