Gmina Pleśna "Wakacyjnym Skarbem Małopolski" na falach Radia Kraków

W ostatni weekend na antenie Radia Kraków wiele mówiło się o gminie Pleśna, która w ubiegłym roku odniosła duży sukces w konkursie wojewódzkim pn. "Turystyczne Skarby Małopolski".

Już w piątek, reporterzy z Krakowa zwiedzali unikatową atrakcję turystyczną, jaką jest wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej. Tego dnia też zawitali do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej oraz pod Straż Pożarną w Lubince, przy której znajduje się stanica rowerowa wybudowana w ramach "Źródlanego Szlaku". W piątek radiowcy rozmawiali także z gospodarzem gminy, Józefem Knapikiem. Wójt pytany był o aktywność turystyczną w gminie w dobie pandemii koronawirusa, a także o miejscowy potencjał enoturystyczy. Rozmawiano także na temat rynku pracy, funkcjonowania gminy i inwestycjach w tym okresie.

Na drugi dzień, w godzinach od 10.00 do 13.00 Radio Kraków nadawało na żywo z centrum Pleśnej. Prowadzący pytali zaproszonych gości o turystykę i kulturę w gminie. Wśród obecnych byli Grzegorz Biedroń - Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Ryszard Stankowski - Zastępca Wójta Gminy Pleśna, Ryszard Kozik - botanik z Pleśnej, pomysłodawca szlaku przyrodniczego w Pleśnej i w Łowczówku, Małgorzata Hajduga z Centrum Kultury w Pleśnej, Jacek Skrzelowski - kapelmistrz Orkiestry Dętej Szczepanowice, Dorota Przęczek - założycielka chóru "Cantando", Maria Jasiak z teatru "Wpoprzek" i Robert Beściak - właściciel Winnicy Dąbrówka.

Zobacz miniprzewodnik po Gminie Pleśna - Radio Kraków
Zobacz skrót z sobotniej audycji z Pleśnej - Radio Kraków

Rozmowa z wójtem gminy Pleśna - Radio Kraków

(fot. D. Radziak)