Dzień Papieski na 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

W niedzielne popołudnie, 22 maja 2022 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Pleśnej zorganizowany został Dzień Papieski na okoliczność 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

W programie wydarzenia znalazły się akademia okolicznościowa oraz koncert Gminnego Chóru "Cantando". Chórzyści pod kierownictwem Doroty Przęczek wraz z młodzieżą działającą w szkolnym chórze "Raggi di Sole" z Rzuchowej wystąpili z repertuarem nawiązującym i kojarzącym się z pontyfikatem i osobą Jana Pawła II. Ze sceny wybrzmiały m.in. "Barka", "Papież Pielgrzym", "Moje miasto Wadowice", "Abba Ojcze" czy "Tłumy serc".

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Parafii Rzuchowa pod okiem ks. Norberta Sadko przedstawiło akademię uzupełnioną prezentacją multimedialną pt. "Arturo Mari oczami obiektywu - świadectwo św. Jana Pawła II". Przygotowany przez młodzież program dotyczył wspomnień osobistego fotografa papieża Arturo Mariego. W tytułową postać wcielił się Maksymilian Ludwa. Narratorami byli Igor Cichy i Milena Nowak.


Za organizację Dnia Papieskiego w Pleśnej odpowiadali: KSM Parafii Rzuchowa, Gminny Chór "Cantandp" oraz Centrum Kultury w Pleśnej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli telewizja STARnowa.tv oraz Pismo Samorządowe Gminy Pleśna "Pogórze".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia
(fot. M. Hajduga)

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji z wydarzenia
(STARnowa.tv)