Cykl wystaw on-line „Poznajmy ludzi z pasją” - Mateusz Bień

Wraz z początkiem bieżącego roku, w Centrum Kultury w Pleśnej nosiliśmy się z zamiarem organizacji kilku wystaw pod hasłem „Poznajmy ludzi z pasją”. W ten sposób chcieliśmy przybliżyć szerszej publiczności twórczość i inwencję lokalnych, mało znanych pasjonatów różnych dziedzin sztuki. Poprzez spotkania z autorami i prezentację ich prac, stworzylibyśmy okazję do żywego kontaktu ze sztuką oraz wymianę poglądów i spostrzeżeń. Niestety, w związku z ograniczeniami, przyjęte plany nie mogą zostać zrealizowane w najbliższym czasie. Ponadto nie wiemy, kiedy uzyskamy zgodę na organizację jakichkolwiek przedsięwzięć z udziałem publiczności. Dlatego zdecydowaliśmy się raz w miesiącu prezentować Państwu jednego autora oraz jego twórczość w postaci galerii zdjęć.

Dzisiaj przedstawiamy Państwu drugą postać - Mateusza Bienia. Młody mieszkaniec Rychwałdu (25 lat) jest absolwentem Zespołu Szkól Plastycznych w Tarnowie na specjalizacji meblarstwo artystyczne. Ukończył także Studium Renowacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie. W początkowych latach swojej ścieżki artystycznej pobierał staż w pracowni Konserwacji i Renowacji dzieł sztuki Renovare pod okiem konserwatora Pawła Dziurawca. Od 2017 roku nauczyciel meblarstwa artystycznego w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Obecne jego działalność artystyczna koncentruje się w dziedzinie meblarstwa artystycznego, malarstwa oraz projektowania i tworzenia serwisów internetowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac Mateusza
(m.in. popiersie Józefa Piłsudskiego, komoda łącząca styl barokowy z formą współczesną, obrazy Witosa, Jezusa Zmartwychwstałego, konserwacja krzyża z 1885r. i klęcznika z 1900 r.)

Zobacz galerię Autora: