Altus Cap Katowice OSP - KSRG Pleśna obroniła tytuł Mistrzów Polski!!!

Dnia 13 grudnia 2015 roku w Katowicach na terenie wieżowca Altus zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Biegu Po Schodach. Altus to najwyższy wieżowiec w Katowicach, znajduje się naprzeciwko Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w okolicach Spodka. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Biegów Górskich.

Każdy z zawodników indywidualnie wnosił opłatę startową w kwocie 50 zł. Zadaniem startujących było pokonanie 30 pięter klatką schodową, a tym samym ponad 600 schodów z około 40 metrowym dobiegiem przed budynkiem. Wszyscy zawodnicy startowali w strojach sportowych. W zawodach wzięło udział 183 zawodników z Polski oraz z zagranicy (Ukrainy oraz Niemiec).

W tym roku zawody w pięknym stylu wygrał nasz druh Norbert Kuczera z czasem 2:45 i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski w Biegu Po Schodach w kategorii OPEN oraz Mistrza Polski w kategorii M 30, tym samym wywalczył najlepszą lokatę wśród Strażaków OSP w Biegu Po Schodach, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Tytuł Vice Mistrza Strażaków w kategorii OSP M 30 otrzymał nasz druh Dominik Gąciarz uzyskując czas 3:26.

Altus Cap to również Mistrzostwa Polski Strażaków PSP i OSP w Biegu Po Schodach. Naszą reprezentację OSP KSRG Pleśna stanowili: dh Norbert Kuczera, dh Dominik Gąciarz, dh Mateusz Siwek oraz dh Tomasz Skrobisz. Drużynowo OSP Pleśna po raz kolejny nie miała sobie równych (zaliczane były 3 najlepsze czasy zawodników z drużyny) zajęliśmy 1 miejsce i tytuł Mistrzów Polski OSP w Biegu Po Schodach, tym samym broniąc tytułu z  zeszłego roku. Druhowie OSP Pleśna startowali w strojach ufundowanych przez Gminę Pleśna, tym samym godnie ją reprezentując zarówno w trakcie startów, jak również podczas dekoracji. To kolejny wspaniały sukces naszych druhów OSP KSRG Pleśna. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!