26 punktów GOT...

Tyle uzbierałby każdy uczestnik sobotniego wypadu w Beskid Sądecki, organizowanego w ramach 10. sezonu akcji turystycznej "Wędruj Razem z Nami". Ambitną trasę z Tylmanowej do Szczawnicy o długości 18 km i sumie podejść 970m pokonało 51 uczestników. Gratulacje należą się dla wszystkich.

Trud włożony w pokonanie sądeckiej drogi nagrodziły nam piękne widoki. Po kilkukilometrowym podejściu lasem dotarliśmy pod zalesiony szczyt Koziarza, na którym od siedmiu lat stoi wieża widokowa. To właśnie z najwyższego jej poziomu mogliśmy podziwiać panoramy w każdym kierunku geograficznym. Wędrowcy zachwycali się widokiem na zaśnieżone jeszcze Tatry Wysokie. Wiosenna, jaskrawa zieleń podsycana przez promienie słońca roztaczała się na wschód, zachód i południe, ścieląc się na wzgórzach Beskidu Sądeckiego, Pienin i Gorców. Warunki obserwacyjne tego dnia były naprawdę bardzo dobre.

Po przerwie na posiłek grupą udaliśmy się w stronę Dzwonkówki - najwyższego punktu na trasie. Odcinek ten wyróżnia się pod względem widoków, wiodąc przez odkryty teren i malowniczy przysiółek Złotne. To właśnie w tym miejscu uczestników zaskoczył bardzo krótki opad drobnego gradu, po którym natychmiast wyszło słońce. Poza wspomnianą "atrakcją z nieba", pogodę mieliśmy prawie idealną na tak długie wędrowanie.

Drugą dłuższą przerwę zaplanowaliśmy przy schronisku pod Bereśnikiem. Miejsce to odwiedzane jest głównie ze względu na wyjątkową panoramę na południe. Ale jeszcze piękniejsze widoki spotkały nas nieco niżej na żółtym szlaku. Czas naglił, więc nie zdecydowaliśmy się tu na dłuższy postój. Każdy więc czerpał z tego ostatniego widoku na góry na swój sposób.

Dziękujemy Uczestnikom za chęci, wytrwałość i doskonałą dyscyplinę na trasie. Cieszymy się, że nasze wycieczki dostarczają Wam tyle radości, wrażeń i satysfakcji. Mamy nadzieję, że taki właśnie był ten sądecki wypad. Jan Wójtowicz i Centrum Kultury w Pleśnej.

Być może jeszcze w tym tygodniu uruchomimy zapisy na kolejny rajd planowany na 18 czerwca. Będzie to wycieczka w sąsiadujące z Sądeckim Gorce. Zapraszamy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki
(fot. S. Smoleń)