Zabytkowy skład zawita na stację Łowczówek - Pleśna

W najbliższą sobotę i niedzielę, 3 i 4 października po raz kolejny na stację Łowczówek – Pleśna zawita pociąg retro. W tych dniach będziemy mieć okazję przenieść się w czasie do pierwszej połowy XX wieku, udając się na pleśnieńskie perony. Zgodnie z harmonogramem organizatora, na stacji zatrzyma się zabytkowy skład z lokomotywą parową Ty2-911 z 1943 roku lub Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonami z lat 30-60 minionego stulecia. Ponadto animatorzy wydarzenia z ramienia organizatora wystąpią w historycznych strojach pasażerów i kolejarzy z przełomu XIX i XX w. Planuje się także atrakcję w postaci zespołu muzycznego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników przejazd pociągu będzie realizowany zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi dla transportu publicznego.

Rozkład jazdy:
Tarnów odjazd 10:05
Łowczówek – Pleśna przyjazd 10:22, odjazd 10:36
Tuchów przyjazd 10:51
Odjazd z Tuchowa 11:30
Łowczówek Pleśna przyjazd 11:46, odjazd 11:56
Tarnów przyjazd 12:13

Bilety na przejazd po trasie Tarnów – Pleśna Łowczówek – Tuchów zostały już zarezerwowane. Możliwa jest jednak dodatkowa rezerwacja miejsc.
Szczegóły na stronie organizatora: kolejegalicyjskie.pl

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach. Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

Organizatorem przejazdów w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.